I N Z E R C E

Krátké zprávy
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 

výstup


muzeum

 Českolipský minipivovar Lípák - a koncert DH k tomu
Publikováno:  13. listopadu 2018

lipakČeská Lípa má konečně svůj pivovar. Stal se jím minipivovar Lípák, který založil pivní nadšenec pan Pavel Konvalina.
Jak mi při návštěvě pivovárku sdělil, po počátečních pokusech o vaření piva "v kuchyni na plotně" si uskutečnil svůj sen a vaří pivo "ve velkém". V současnosti je to tzv. létající pivovar a azyl mu poskytuje spřátelený pivovar Muflon v Praze - Kunraticích. Sídlo pivovaru je v bývalé kláštení restauraci a je to opravdu krásná pivnice.

Na čepu je vlastní pivo - jedenáctka zvaná Bumbál, které mi chutnalo mnohem více, než podobné ze sousedního Cvikova. Dále tu má na čepu i pivka z jiných malých pivovárků. V době naší návštěvy to byla výtečná Divá Bára ze Skalice u Č. Lípy, dále sváteční speciál z Frýdlantu a Red Ale z Muflona.

A protože to je pivnice a to správná, je možnost si dát k pivíčku nějakou tu pochoutku. Nabízí zde utopence, hermelín, škvarkovou a bůčkovou pomazánku - zkrátka něco k pivku na slupnutí.
V pivnici si také můžete zakoupit pivo v lahvích a pan majitel zde plánáje zřídit tzv. pivotéku.

Moc parádní zařízení, moc se líbilo, doporučuji k návštěvě - autobus jede zpět ve všední dny ve 22,20 hod. :) A panu majiteli přeji hodně zdaru a Dej Bůh štěstí !
Omluvte zhoršenou kvalitu obrazu, jinak navštivte stránku pivovaru zde.

lípák1

lípák2

lípák3


No a protože pivnice je cca 100 m nad kulturákem Crystal a v pátek 9. listopadu se konal koncert kapel DeBillHeads a Komunálu, tak jsme se šli podívat. Samotný kulturák by potřeboval velkou finanční injekci, aby se dal do pucu, neboť vše je již mírně řečno staré, ošoupané a zašlé a připadá mi to, že od doby jeho vzniku do něj nedal nikdo ani kačku.

Leč koncert DeBillHeads byl naprosto luxusní, mezi přítomnými jsem potkal více mimoňáků, než na rokáči v DKR. Následný Komunál jsme již neabsolvovali, neboť ho nemusíme :)

DH1

DH1

Počet komentářů: 1  Komentáře ... (poslední: 26. listopadu 2018 9:04)
Autor: Pep@k
Přečteno: 2178x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít