I N Z E R C E

Krátké zprávy
ZPRAVODAJ DUBEN
13.04.24 20:48 Pep@k
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 
 Stalo se před deseti lety - únor 2004
Publikováno:  10. února 2014

historieA je tu měsíc únor 2004. Docela dost zajímavejch věcí se nám to událo v tomto chladném měsíci. Podívejte se sami :
1. - 9. února 2004
Žhavé téma - Falcon a stěhování či nestěhování do Stráže pod Ralskem. Požádal jsem pana ředitele Kočaře a ten poslal mi vyjádření, za což mu mnohokrát děkuji :
"Na váš dotaz mohu odpovědět, že v současné době se projednává celá výrobní strategie našeho vlastníka Falcon Product Inc., zde v Evropě a dosud není jasno jaké budou přijaty závěry. Přemístění závodu do Stráže je jednou s eventualit s mnoha výhodami a jednou hlavní nevýhodou a tou jsou značné investiční prostředky, sice máme pozemek a menší halu, ale uvést výrobu do provozu by představovalo cca 3-4 mil USD a o jejich uvolnění se ještě v USA ani znovu nejedná. Takže shrnuto, nic ohledně přestěhování výroby není majiteli rozhodnuto. Pokud padne na valné hromadě nebo mimo valnou hromadu nějaké zásadní rozhodnutí budu neprodleně informovat všechny zainter. strany .
Zdraví P. Kočař"....
Nakonec se Falcone nestěhoval, ale jak to všechno dopadlo, určitě víte...

2. - 16. února 2004
naší MP se dostal do ruky další tvrdý nástroj na postih neukázněných řidičů. A tím je nařízení rady města asi v tomto znění :
Rada města se dne 14.1.2004 usnesla na základě ustanovení zákona č. 265/19991 atd atd vydat toto nařízení :
Čl. 1 - Ve městě Mimoni se za přiložení a odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla ( pozn. botičky ) podle vlastního předpisu ( zákon o obecní policii ) stanovuje cena 500,- Kč !!! Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 18. února 2004....
btw. botičku jsem ve městě párkrát viděl, v současnosti už moc ne, i když by se občas hodila. Asi je s ní těžká manipulace...

3. - 17. února 2004
Obchvat našeho města. Únorový Mimoňský zpravodaj přinesl článek pana starosty, který se týká obchvatu našeho města. Myslel jsem, že projekt obchvatu je již zpracován, ale článek mě ujistil, že je ho jenom polovina. První část - Česká Lípa Mnichovo Hradiště je zpracován na úrovni k územnímu řízení, ale bude se teprve zpracovávat studie na trasu Č.Lípa Jablonné. Krajský úřad na letošní rok zařadil do rozpočtu finance na přípravu těchto prací. Pan starosta dále vysvětluje, že se předpokládá krytí 75 % nákladů z evropských fondů a zbytek ze zdrojů libereckého kraje a v vhledem k finanční náročnosti bude realizace rozdělena na etapy. Škoda jen, že nepíše o nějakém časovém horizontu...
Co k tomu dodat ? Snad jen to, že ani po deseti letech se nikde ani nehráblo a dlouho asi nehrábne. Je to velice vděčné a stále se opakující téma do programů stran a hnutí v komunálních volbách. Uvidíte sami na podzim...

4. - 20. února 2004
Krematorium v Mimoni ? Na včerejším zasedání Zastupitelstva se pod bodem č. 13 objevilo toto : Vyjádření k podnikatelskému záměru jistého pana - tuším, že jsem to zaznamenal dobře - Ladislava Obergriese, který by měl zájem vystavět v prostorách bývalého zahradnictví - jak je výpadovka na Mnichovo Hradiště za benzinkou - krematorium s obřadní síní ! Celkový náklad na výstavbu tohoto zařízení by se měl vyšplhat na 25 mil. Kč ( investice podnikatele ). Všichni zastupitelé tento záměr podpořili...
Podnikatelský záměr tvrdě usnul, už jsem o něm neslyšel...

5. - 22. února 2004
Nahoře v Novém Domově, tam jak má ordinaci Dr. Vepřek, tak vedle něj stála stodola a ta byla plná sena pro koníčky z hřebčína. Byla. Lehla popelem. Místní hasičí - když sem se jich ptal - řekli, že se to vznítilo samo. Ale další místní lidi zase tvrdili, že to zapálily děti, co si tam chodily hrát. Ať je to jak je to, seno prostě shořelo a s tím i střecha...no comment

Počet komentářů: 0  Komentáře ...
Autor: Pep@k
Přečteno: 2946x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít