I N Z E R C E

Krátké zprávy
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 

výstup


muzeum

 Zámecký most - část třetí, poslední
Publikováno:  12. srpna 2010

historiePoslední část zahrnuje fotografie regulačních prací prováděných v blízkosti Zámeckého mostu, prohlubování koryta Ploučnice, ukládání kanalizačního řadu a závěr pak tvoří pár fotek z proběhlé rekonstrukce a slavnostního otevření mostu 6. srpna 2010.

Soutok Panenského potoka (vlevo) a Ploučnice při prohlubování koryta.

soutok

soutok1

Koryto Ploučnice za Zámeckým mostem při regulaci toku a opravě kamenného opěrného zdiva pravého břehu.

koryto

Ukládání kanalizačního řádu pode dnem toku Ploučnice

kanalda

Před konečnou úpravou soutoku Panenského potoka a Ploučnice r. 2005.

regulace

Pravděpodobná lokalita těžby pískovcových kvádrů pro veškeré stavební práce kamenného charakteru v Mimoni byla v bezprostřední blízkosti od Pavlína dvora.

lom


V pátek 6. srpna 2010 byl slavnostně otevřen a vysvěcen opravený Zámecký most. Nutno říci, že vlastně byl postaven úplně zgruntu znova. Párkrát jsem ho v průběhu rekonstrukce nafotil, tak se můžete podívat, jak se vyvíjela.

most1

most2

most3

most4

most5

most6

most7

Ještě před slavnostním zahájení jsem se po něm prošel a pokoukal ze všech stran. Odvedena byla slušná práce, patří za ní veliký dík všem zainteresovaným. Nemůžu si pomoci, ale výsledný dojem mi kazí dvě zásadní věci : 1. Zídka je opravdu hodně vysoká, nehodí se k tak úzkému mostu a za 2. to zábradlí na mostu, to snad ani projektant nemohl chtít a ještě k tomu ta jedovatá zelená. Co ho vedlo k tomu, aby to takto naprojektoval ? Snad ne úspora materiálu ? V duchu jsem si představil, jak by asi vypadal jiný např. Karlův most s takovou hrůzou.
Most byl slavnostně otevřen v pátek po druhé hodině za přítomnosti poslance pana Skokana a následně pak vysvěcen panem farářem Horniakem. Trochu mne zarazilo, že ze Zastupitelů města byla přítomna pouze paní Antošová, pan Vrba jako kameraman Mitelu no a pan starosta Kaiser a místostarosta Baloun. Jiné jsem neviděl.
Podívejte se na pár obrázků ze slavnostního otevření po kterém most prošel takovou zatěžkávací zkouškou o které se snad nikomu nezdálo. Vydržel a to je dobrá vizitka stavitelů.

otev1

otev2

otev3

otev4

otev5

otev6

otev7

Počet komentářů: 1  Komentáře ... (poslední: 14. srpna 2010 10:35)
Autor: Pep@k
Přečteno: 3810x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít