I N Z E R C E

Krátké zprávy
ZPRAVODAJ DUBEN
13.04.24 20:48 Pep@k
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 

zast


 Proměna Špitálu v muzeum
Publikováno:  8. dubna 2010

fotakUrčitě víte, že v současné době probíhá rekonstrukce budovy Špitálu - to je ten dům hnedle vedle Božího hrobu. O jeho historii se dočtete tadyhle. Byl jsem se tam byl podívat a docela mne překvapilo, jak daleko jsou rekonstrukční práce.
Vše směřuje k tomu, aby bylo na Den města v srpnu otevřeno.
Musím konstatovat, že se zde odvedl hezký kus práce.

Celá budova dostala nový kabát, okna, dveře. V současnosti se dělají podlahy, zčásti prkenné a někde je dlažba. Co zde nalezneme ?
V přízemí budou exponáty z doby nejstarší, v prvním patře najdeme expozici až do cca šedesátých let minulého století a úplně nahoře bude místo pro různé výstavy obrazů, keramiky atd.
Zcela určitě je na místě pochvala MěÚ, resp. těm pracovníkům, co se tomu věnují. Fakt moc dobrá práce. Všude se najde nějaké ale.
Zde je to ale na bedrech ústavu jménem památkáři. Těm se povedl opravdu husarský kousek. Spočíval v tom, že si nadiktovali, z čeho se má míchat malta na omítku kolem Božího hrobu. Výsledek : nedržela, muselo se oškrábat a dá se nová, ta co bude držet. Opravdu paráda.
Na místě jsem také zaslechl, že v budově Špitálu bude nejen muzeum, ale prý i ICéčko, neboli informační centrum. To je opravdu "moudré" rozhodnutí. ICéčko mimo centrum města, to se hnedtak nevidí. Ale možná že tomu tak nebude.

spital1

spital2

spital3

spital4

spital5

spital6

spital7

spital8

spital9

spital10

Počet komentářů: 0  Komentáře ...
Autor: Pep@k
Přečteno: 2951x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít