I N Z E R C E

Krátké zprávy
ZPRAVODAJ DUBEN
13.04.24 20:48 Pep@k
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 
 Odpověď místostarosty Balouna - ta sedí !
Publikováno:  24. července 2008

znakNetrvalo dlouho a k "oponentuře" občana Schleiera, která je k vidění tadyhle se vyjádřil místostarosta Mimoně ing. Stanislav Baloun.
Velmi trefná odpověď.
Děkuji za ní a pojďme se na ní podívat.

Vážený pane inženýre,
Měl jsem bohužel velmi málo času zareagovat na Váš článek do Mimoňského zpravodaje. V nejbližším, tj. zářijovém čísle se dočkáte komplexnější odpovědi.
Velmi jsem ale překvapen argumentací Vašeho odstoupení ze zastupitelstva. Připadá mi nepochopitelné a nestandardní, že někdo na čele kandidátky strany jde do voleb pouze proto, aby si splnil svůj osobní cíl. Vaše zdůvodnění Jinak jsem si splnil jeden svůj soukromý cíl a zvolil jsem jako devátý hlas do funkce starosty pana Kaisera. Udělal jsem si alespoň reálnou představu o tom, jak asi fungovali po roce 1948 tzv. dělničtí ředitelé považuji v dnešní době za skandální. Tvrzení, že bylo obsazení důležitých pozic v orgánech města předem dohodnuto a současně konstatování, že Váš hlas rozhodl o volbě starosty, jen podtrhuje nepochopitelnost Vaší argumentace.
Připadá mi nepochopitelné a jako občan Letné bych se nad tím vážně zamyslel, že se stavíte do vedoucí pozice boje za zájmy občanů Letné a přitom jste neměl zájem využít normálních demokratických prostředků k tomu, aby jste jako řádně zvolený zastupitel formuloval jejich požadavky a loboval za jejich prosazení na půdě zastupitelstva. Velmi závažné je, že jste tím odmítl i příležitost kandidovat do představenstva Mimoňské komunální a.s. Skutečnost, že jste tyto šance, které jste jako řádně zvolený zastupitel mohl využít ve prospěch občanů Letné, zahodil, aniž jste se pokusil jich využít, považuji za útěk od odpovědnosti.
Srovnávání Vašeho odstoupení s odstoupením Ing. Veselého je naprosto neadekvátní. Na čele kandidátky bývají lidé, kteří mají ambici být minimálně zastupitelem a prosazovat program za který kandidují. Zatímco Vy jste byl na čele kandidátky KSČM, Ing. Veselý na čele kandidátky Strany pro otevřenou společnost nebyl. Byl na místě pro sympatizanty, kteří nemají zájem být zvoleni. Díky jeho osobním vlastnostem a díky tomu, co dělal řadu let dobrovolně a nezištně pro město, mu občané dali značný počet hlasů, který ho vynesl do zastupitelstva. V předcházejícím volebním období a pokud mu to podnikání ve firmě umožňovalo i v tomto volebním období v orgánech města pracoval (nyní ještě pracuje v dopravní komisi). Důvodem jeho odstoupení nebylo splnění osobního cíle Vaší úrovně, ale vážné a životně důležité problémy v podnikání. Srovnávání jeho odstoupení s Vaším je naprosto nepřijatelné a nehorázné.
Ing. Stanislav Baloun
Místostarosta města Mimoně

Počet komentářů: 23  Komentáře ... (poslední: 29. července 2008 13:18)
Autor: Pep@k
Přečteno: 2956x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít