I N Z E R C E

Krátké zprávy
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 

výstup


muzeum

 Říká se jim "Magneti"
Publikováno:  17. dubna 2008

logo_webDošel mi majl. Jeho téma je ošidné co se týče následných komentářů. Proto Vás důrazně prosím, abyste se krotili, neboť bych byl velice nerad, aby na mne opět podal jistý rádobymimoňák oznámení na policii ČR. Děkuji.

Nevím, jak vy, ale krádeže všeho, co je z oceli a barevných kovů, mi přišly za normální jev, který bohužel živí čínská ekonomika. Za normální jsem jej ale považoval do té doby, dokud se to netýkalo mě. Pak jakákoliv zpráva o odcizených nápisech na hrobech, kabelech u trati, okapech, plotech a pod. mi připomene den, kdy jsem byl uctěn návštěvou nenechavců i já. Škodu mi nezpůsobili velkou, zaplať pánbůh, dokonce znám pachatele, ale co si na něm vezmu, když je to sociálně nepřizpůsobivý občan, nemá nic a já rodinu, která by po ručním vyřízení také nepřišla zkrátka. Je ale děsivé si představit tu nemohoucnost, když pravidelně jezdíte opravovat a doplňovat kabely, potřebné k provozu nějakého zařízení, nebo vám při truchlení na hřbitově zbytou opravdu oči pro pláč při zjištění, že vše kovové prostě zmizelo. Ptám se, kde je ta chyba, co způsobuje tento stav v naší republice? Když to vezmu posloupně, tak nepřizpůsobiví a jiní nenechavci velmi dobře využívají kurzu pro výkup druhotných surovin a vyplatí se jim v tomto směru namáhat i používat například autogen.

Pokud by měla být sběrna živa pouze z legálně přivezeného sběru, asi by dlouho nevydržela a to nemluvím o tom, že máme v Mimoni dvě. Je všem nad míru jasné a dokáže každý odhadnout, kolik je toho legálního a kolik toho pochází z krádeží. V Mimoni se k e sběrnám přidávají i tací, kteří půjčují přívěsné vozíky a i jim musí být jasné, na co je převážně půjčují, když mezi zájemci o vozík převládají nepřizůsobiví. Když budeme hledat pomoc, musíme zapomenout na obecní, městské úřady, dokonce i kraje a vyříkat si tento stav se svým poslancem.
Doposud však poslanci dělají mrtvé brouky a vláda jakbysmet. Za ty roky, co slušní lidé tímto trpí, jsem totiž nezaznamenal nějaký vládní návrh, popřípadě interpelaci nějakého poslance ke vládě. Přitom je to tak jednoduché a stačí se otočit k severním sousedům, kde takové problémy dozajista nemají. A důvod? Když mám problém, co se šrotem, jednoduše si počkám na sběrný den a organizace nebo obec vše odvezou a peníze za sběr utržené jdou do obecní kasy. Ve sběrnách totiž vykupují pouze od organizací. U našich severních sousedů totiž už dávno zjistili, že o kovy člověk někde v terénu prostě nezakopne a stejný stav už je i u nás v prostoru bývalého vojenského újezdu. Leda, že by se nám zachtělo mostů a kolejnic z tratí, které mizejí před očima. Vysvětlení, proč už ve vládě někoho nenapadlo vyřešit tento problém jednou pro vždy nemůže být nic jiného, než silná lobby jak ze zahraničí, tak od tuzemských gigantů, jejichž činností je výkup druhotných surovin. Z toho plyne následující, minimálně vše lehce demontovatelné vyměnit za plasty a ocelové výrobky odvézt dobrovolně do sběru, nebo vše přivařit. Na drobnosti si lapkové autogen nepovezou. Pomoci se totiž nedočkáte. Vlastně možná ano. Až zcizením kabelů na mezinárodní trati dojde k obrovskému neštěstí.
Hlavně nebýt v tom vlaku.

Počet komentářů: 16  Komentáře ... (poslední: 23. dubna 2008 7:39)
Autor: Pep@k
Přečteno: 2787x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít