I N Z E R C E

Krátké zprávy
ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ
05.02.24 09:34 Pep@k
Obce Stráž p. Ralskem
oficiální stránky

Pertoltice p. Ralskem
oficiální stránky

Město Ralsko

Noviny p. Ralskem

Vyhledávání
TOPlist
 

výstup


muzeum

 Podhájska - továrna na koupání
Publikováno:  12. září 2007

podhDlouze jsme váhali, než jsme se nakonec vydali do opěvovaných a vychvalovaných termálů se slanou vodou do slovenské Podhájske.
Musím přiznat, že to předčilo naše očekávání. Něco takového jsem v životě - ač jsem toho již sjezdil dost - opravdu neviděl. A říkám odpovědně - jednou a dost.
Přirovnání v titulku naprosto sedí - továrna na koupání.
Do Podhájske to je cca 460 km docela klidné pohodové jízdy. Jeli jsme přes Hodonín, Skalicu, Trnavu a Šalu - asi nejkratší cestou. Samotná Podhájska je taková větší vesnice, docela roztahaná.

A protože to je vesnice a protože zde razí heslo - vše najdeš v továrně na koupání - tak tu je jen 5 restauraček. Na tu spoustu lidí to je dost málo. Ale na druhou stranu tu je v provozu letní kino, kde šly poslední kinohity.Na Harry Pottera ve slovenském znění jsem fakt neměl odvahu.
Vesnice je plná penzionů a privátů. Ubytování jsme měli předem zajištěno v luxusním pensionu Prima a nemělo to naprosto žádnou chybu. Na koupaliště cca 600 m.
No a k samotné továrně na koupání :
Nazvali jsme to tak proto, že to jinak snad ani nejde. Vstupné je 130 slovenských a otevírá se v 9,00 hodin. Půl hodiny předem jsou tu již fronty a posléze úprk pro lehátka. Těch je ale žalostně málo a proto lidé polehávají na tvrdých dlaždicích. Krátce po deváté proudí ke vchodu davy lidí - jako do továrny.
Samotný arelál je ale vzorně čistý, udržovaný. Občerstvovacích zařízení je tu spousta, nestojí se frotny. Ani na pivo - toho tu je hodně druhů. Ale pozor - pěkně předražené. Půllitr Zlatého Bažanta - desítky - tu přijde na hezkých 28 korun oproti např. Dunajské Stredě, kde je za 22. Plzeň tu střihají za 38 kaček a nestydějí se. Stejně tomu je i s ostatním pitím.
Jídlo - celkem ucházející, ceny opět min. o 20 % větší než kdekoliv jinde. Hrůzný zážitek je dát si nabízenou slepičí polévku.
Voda - tak to je jediné, čemu se nedá vytknout vůbec nic. Překvapilo mne, že oproti jiným koupalištím je u termálního bazénu plavčík, který vyhání malé děti z vody.
Jinak jsou bazény perfektní, čisté, leč - je tu hlava na hlavě, prostě narváno.
Krátce a stručně - továrna na koupání se vším všudy a jak jsem již jednou řekl - jednou a dost.
p.s. Obrázky byly pořízeny kolem půl jedné, tedy zdaleka ne při "plném stavu" koupajících se.

podh1

podh2

podh3

podh4

podh5

podh6

Počet komentářů: 0  Komentáře ...
Autor: Pep@k
Přečteno: 3537x 
Zpět na předešlou stránku

© Pep@k 2005

 
Reklama
PIZZA BRUCIONE
PIZZA BRUCIONE
Taxi Horáček
Taxi!

Zajímavé odkazy
www.alkehol.cz
Alkehol
oblíbená kapela


www.harlej.cz
Harlej
prima kapela


www.skwor.cz
Škwor
správnej bigbít